روستای کرد آباد

این روستا در دهستان جبل از بخش کوهپایه قرار دارد و بر اساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۰، جمعیت آن ۷۱ نفر (۲۴ خانوار، ۳۷ مرد و ۳۴ زن) بوده ‌است.

کوچه ای در کرد آباد

به گفته اهالی ، نام روستا (کردآباد) در اصل با ضمه “ک ” یعنی کُردآباد بوده که به تدریج به کِردآباد تغییر نام پیدا کرده است. اهالی بر همین اساس می گویند احتمال آغاز پیدایش این روستا ، اسکان جمعیتی از اقوام کرد باشد . جالب است بدانید بخش ورودی روستا که در حال حاضر تقریبا به صورت کامل تخریب شده است ، اشک نام داشته و دلیل این نام هم حفر و احداث قنات در دوران اشکانیان گفته می شود. در کل از شواهد و قرائن چنین برمی آید که این روستا قدمت بسیار زیادی دارد. روستای کردآباد در دهستان جبل قرار دارد و فاصله این روستا از مرکز استان اصفهان ، ۸۰ کیلومتر است. جمعیت فعلی کردآباد حدود ۱۰۰ نفر است . شغل بیشتر مردم اهالی کشاورزی و باغداری است و محصولاتی که در روستا به دست می آید ، شامل گندم ، جو نخود ، لوبیا ، عدس در بخش کشاورزی و و گردو و بادام و زردآلو در بخش باغداری است.

منبع: نگاه

2 نظر

  1. علی 01 سپتامبر 201501 سپتامبر 2015 گفته:

    این اسامی بیشتر گرد باد را معنی میدهد یعنی منطقه ای که گرد باد در ان رخ می داده .یا گرد ابادی یعنی ابادی که گرد است ،دایره ای است .

  2. بهار 01 سپتامبر 201501 سپتامبر 2015 گفته:

    چرا اظلاعات غلط میزاریددد .. همون keeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeerd درسته ک در زبان پهلوی اشکانی یعنی ساخته و الان هم روستا نیست

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Top