شهید رضا هاشمی

نام پدر : حاج نعمت الله                                           

ت ت : ۱۳۴۴

ت ش : ۱۳۶۲/۸/۲

محل شهادت : قوچ سلطان

نحوه شهادت : اصابت ترکش

عملیات : والفجر۳

وصیت نامه پاسدار شهید رضا هاشمی

بسم الله الرحمن الرحیم

ان ارید الا الاصلاح ما استطعمت و ما توفیقی الا باالله علیه توکلت و الیه انیب.

تا توانم مقصودم اصلاح امور شماست و از خدا در هر کارم توفیق می طلبم و بر او توکل کرده و به درگاه او از شر بدان پناه می برم.

با درود فراوان بر مهدی موعود (عج) بزرگ ناجی بشریت و با درود و سلام فراوان بر نلیب بر حقش امام خمینی و با درود و سلام گرم و صمیمانه بر شهدای انقلاب اسلامی، به خصوص شهدای جنگ تحمیلی و با درود فراوان بر همه رزمندگان و پیروان راه توحید که ایثارگرانه در جبهه ها با خون خود درخت انقلاب اسلامی را آبیاری و همیشه حماسه ای تازه می آفرینند.

بار خدایا تو را شکر می کنم که شربت شهادت این یگانه راه رسیدن انسان به خود را به من بنده فقیر و گناهکار خود ارزانی داشتی. تو را شکر می کنم که شهادت در راه خودت را به من عطا نمودی و من تنها سعادت و خوشبختی خویش را شهادت در راه تو یافتم.

پدر و مادر عزیزم می دانم که چقدر رنج و زحمت کشیده اید تا مرا به ۱۸ سالگی رسانیدید و اکنون از شما دور شدم و اما خود شاهد هستید چه عزیزانی به خاطر اسلام به خاک و خون کشیده شده اند که ما در برابر آنها پر کاهی هم نیستیم. اینها از اسلام دفاع کردند که دفاع از اسلام نیز واجب است. در هر حال در کنار قبر برادر شهیدم قبری آماده کنید، اگر لیاقت شهادت داشتم مرا در کنار برادرم دفن کنید.

مادر عزیزم می دانم که همه ملت شهید پرور اعم از کوچک و بزرگ همه انتظار باز شدن راه کربلا را دارند و همه می خواهند بروند حرم آقا امام حسین (ع) را زیارت کنند. من امیدوارم هر چه زودتر که ان شاء الله همین چند روزه است راه کربلا باز خواهد شد و همه ملت به سوی کربلا راه خواهند یافت.

و اما مادرم وقتی راه کربلا باز شد، همراه خود عکسم را به کربلای حسین بیاورید تا اگر خود من قابل این نبودم که امام حسین (ع) را زیارت کنم لااقل عکسم امام حسین (ع) و قبرش را زیارت کند و اگر شهید نشدم امیدوارم که در صحن ابا عبدالله الحسین (ع) همدیگر را ملاقات کنیم.

پدر و مادرم مبادا اجازه دهید افرادی فرصت طلب از خون شهداء سوء استفاده کنند. سخنی با برادرانم، از شما می خواهم هر چند داغ دو برادر دیده اید لیکن باز هم ادامه دهنده و تداوم بخش راه شهداء باشید و کاری نکنید که قلب پدر و مادر را آزرده کنید.

سخنی با یگانه خواهر مهربانم: خواهرم اگر چه یک خواهر و داغ دو برادر بسیار مشکل و تحمل آن سخت است اما مسئله اسلام در میان است و از شما انتظار دارم همانند زینب کبری (س) و دیگر خواهران و همسران شهدا صابر بوده و پیامم را به گوش جهانیان برسانید.

پیامی به برادران حزب الله و آن اینکه به مصداق گفته مولای متقیان علی (ع) که می فرمایند: (تزول الجبال و لا تزل عض ناجدک اعر الله جمجمتک) اگر کوهها از جا کنده شوند تو از جای خود حرکت مکن و محکم باش، دندان روی دندان بنه و سختیها را تحمل کن و کاسه سرت را به خدا عاریه ده.

شما وظیفه دارید فعالیت کنید و نگذارید دشمنان اسلام برای خود جای پا باز کنند چرا که جوانان حزب الله هستید که باید از اسلام و انقلاب اسلامی دفاع کنید و بنا به گفته رهبر عزیز مساجد را خالی نگذارید که دشمن در کمین است.

و اما در پایان به شما برادران و خواهران حزب الله و همیشه در صحنه می گویم که راه این شهدا، این یگانه راه خوشبختی انسان به خدا، را ادامه داده و همان طوری که آنها از شهادت نترسیدند و با استقبال آن به جبهه رفتند و به لقاء الله پیوستند، شما هم باید ترس و وسوسه های شیطان را از خود دور کنید و پشتیبان اسلام و قرآن باشید.

و من نیز قبلاً شرح داده بودم که من از جبهه دست بردار نیستم و از شهادت باکی ندارم و اگر در جبهه ایران شهادت نصیبم نشد به جنوب لبنان خواهم رفت چون چند قطره خون را خدا به عنوان امانت به من داده است و باید آن را در راه خدا هدیه کنم و قدس عزیز را از چنگ دژخیمان رها ساخته و با آزادی بیت المقدس و نابودی اسرائیل غاصب و حامیان مزدورش به وطنم باز گردم.

و اما از کلیه برادران و خواهران عاجزانه می خواهم که مرا حلال نمائید و اگر خطایی از من گناهکار نسبت به شما عزیزان سر زده به بزرگواری خودتان ببخشید.

دعا برای فرج امام زمان (عج) و سلامتی نایب بر حقش امام امت و پیروزی رزمندگان، شفای معلولین و مجروحین و آزادی اسراء و پیدا شدن مفقودین را در نمازها و مراسم و مجالس فراموش نکنید.

«والسلام»

رضا هاشمی

۱۲/۷/۱۳۶۲

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Top